#Manufacturing update 2/10

Všechny moc zdravíme, máme pro vás velký výrobní update, který se týká jak výroby MANY, tak i dalších komponent.

V první řadě děláme absolutní maximum, abychom MANU mohli začít dle plánu doručovat již od 20. října. Za poslední dva týdny jsme s týmem udělali velký kus práce a chceme se o novinky podělit.

MANA v 1.0

Máme další laboratorní testy verze 1.0 ze státem certifikovaných laboratoří. Jsme velmi spokojeni s přirozeným obsahem nutrientů při velmi nízkém obsahu nežádoucích látek. Na základě testu můžeme říci, že MANA má takřka 90% všech vitamínů a minerálů v přírodní formě. Vše je kvalitně zdokumentováno na nutričním štítku, který podléhá regulativě EU.

Lepek

Analýzy též potvrdily potěšující fakt, že MANA obsahuje méně lepku, než je limit 100 mg/kg potraviny určené ke konzumaci a je tedy skutečně bezlepková.

Vitamíny a minerály

Vzhledem k tomu, že MANA již v surovinách, které používáme, obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, tak z laboratorních testů vyšlo, že premixem budeme dodávat velmi málo z obou kategorií.

Bílkoviny

Obsah bílkovin v celkovém energetickém poměru je 50% sacharid/ 30% tuk / 20% bílkoviny. Jelikož na DDD 2000 kcal EU doporučuje 50g, tak na nutričním štítku při 114g uvádíme hodnotu 228% DDD. 50g dle EU je velmi nízká hodnota bílkovin a mnoho fundovaných odborných studií jejich tvrzení vyvracuje a EU souhlasí.

Sacharidy a glykemický index

V tuto chvíli provádíme testy na glykemický index MANY. Hodně lidí se nás ptá, zda je vhodná pro diabetiky apod. Měříme naše vlastní hodnoty z krve a vypadají velmi dobře. Nicméně chceme mít přesné údaje a glykemický index MANY bude certifikovaně změřen v laboratoři. Jakmile budeme mít výsledky, tak je samozřejmě zveřejníme.

EU Nutriční štítek

Něco tak obrovského jako je štítek MANY na České potravině jen tak neuvidíte. Jsou to vlastně dva štítky v jednom, protože uvádíme hodnoty MANY v prášku a zároveň hodnoty MANA oleje, který je dodávaný v plastové lahvičce. Snažili jsme se o co největší přehlednost a informativnost. Nicméně EU vyžaduje vedle informace o nutričních hodnotách v jedné porci také informaci na 100 g či 100 ml, což při množství v MANĚ obsažených nutrientů vede k informačně velmi nabité tabulce, kde orientace může být poněkud ztížená. Proto jsme na sáčku udělali štítek zjednodušený, dle našeho názoru přehlednější.

tumblr_inline_ncv10cpuIG1shh0v2

Box

The box is finished and in production. It was pretty precise job to achieve maximum efficient of space and durability. We hired “box architect” who together with our cooperation designed mainly functional and beautiful design combination.

tumblr_inline_nct7gzO5LI1shh0v2

Bottle

MANA bottle is unique and again functional complement to the whole. Greg designed beautiful logo. The bottle set contains easy sipper and “shaker” stainless steel spring.

tumblr_inline_nct7dedAkX1shh0v2

Shipping plan

First MANA v 1.0 is going to be shipped by 20.10.. Given that the certified lab test delayed by week due to a fault on one of the instruments of analytical lab, we were forced to exceed plan to order vitamins and minerals premix week later. We firmly believe that our suppliers are going to meet their delivery dates and execute our orders with priority. Once we start deliver, we will do our best to deliver to as many users as we will be able to. We planned weekend and night shifts to achieve that.