Vitamin B2, riboflavin

Riboflavin nebo vitamin B2 je sloučenina žlutooranžové barvy rozpustná ve vodě. Riboflavin mimo jiné funguje jako prekurzor některých základních koenzymů, jako jsou flavinmononukleotid (FMN) a flavinadenindinukleotid (FAD). V těchto formách je riboflavin kovalentně vázaný a funguje jako katalyzátor oxidačně-redukčních reakcí.

Riboflavin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k udržení normálního stavu sliznic, pokožky, zraku a červených krvinek. Dále přispívá k normálnímu metabolismu železa, k ochraně buněk před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Při konzumaci 5 porcí MANY Prášku či MANA Drinku denně je příjem riboflavinu 1,5 mg. Užijte si MANU jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. MANA je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.

Zdroje informací:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line: http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1814/epdf