Vitamin B6, pyridoxin, pyridoxol

Vitamin B6 zahrnuje 3 bioaktivní molekuly pyridoxol, pyridoxal a pyridoxamin, jejichž základní strukturou je substituovaný pyridinový kruh. Zásadní roli mají v metabolismu mnoha aminokyselin. Aktivní forma pyridoxalfosfát je jako koenzym potřebný pro funkci více než 60 enzymů.

Vitamin B6 přispívá k normální syntéze cysteinu, k normálnímu metabolismu homocysteinu, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, k normální tvorbě červených krvinek a k normální funkci imunitního systému. Dále přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Při konzumaci 5 porcí Many Prášku či Mana Drinku denně je příjem vitaminu B6 (pyridoxinové formy) 1,55 mg.

Užijte si Manu i jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mana je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.

Zdroje informací:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line: http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1759/epdf