Support Lesbiens

Hudební kapela

  • držitelé několika cen Anděl, poslední z řad ocenění získali v kategorii Rock and pop za nejlepší album roku - K.I.D. (2016)
  • autoři nespočtu zlatých desek a no. 1 hitů patří již přes dvacet pět let k nejúspešnějším tuzemským formacím
  • nespoléhají ale jen na osvědčené "staré" hity a svoji pozici neustále posilují novými nahrávkami, kterými atakují radiové hitparády, prodejní žebříčky i nominace na hudební ceny
  • z posledního alba Glow vyšly 4 singly (Movin’ On, Brighter Day, Ocean a Little By Little), všechny zmiňované písničky patřily do TOP 5 nejhranějších skladeb v českých rádiích
  • věnují se aktivně i charitativní činnosti (dlouhodobá spolupráce s Avon, IKEM, Registr dárců kostní dřeně, aj.)
  • do svého repertoáru zařadili postupně i česky zpívané písně, které publikum přijalo více než dobře (Pohádka, Řeka, Země, Skořicová, Hazardér - textová spolupráce s Xindlem X, aj.)
  • kapela, která ma za sebou nespočet vystoupení v Čechách, ale i v zahraničí
  • první česká skupina, která zazněla na hudební televizní stanici MTV - vítězové prestižní hitparády World Chart Expres a zároveň Artist Of The Week stanice MTV
  • největší hity skupiny - In Da Yard, Sweet Little Something, Bet My Soul, Cliché, Pohádka, Movin’ On, Brighter Day, Little By Little


Členové kapely:

Hynek Toman - kytara

Dušan Marko - zpěv

Radek Tomášek - bicí

Marek Leždík - basa

Filip Fendrych - kytara


Hynek Toman

Hudební producent, skladatel, kytarista a zakládající člen skupiny Support Lesbiens.
"MANA je pro mě především doplněk stravy, ideální při sportu a na cestách s kapelou častokrát ji snídám. Když nemám čas si připravit nebo uvařit jídlo, dám si MANU a můžu fungovat bez pocitu hladu. Používám hlavně prášek, při cestě na koncert i hotové drinky."


Radek Tomášek

hudebnik, skladatel, producent a bubeník skupiny Support Lesbiens.
"Proč Mana? Protože mi to za prvě chutná, za druhé mně to zasytí, když potřebuju rychle doplnit energii a nemám čas uvařit si oběd nebo někam zajít, což se děje poměrně často. Taky je pro mne dost zásadní, že to je vegetariánský a eco friendly výrobek"


Filip Fendrych

"Ahoj, jmenuji se Filip Fendrych, 13 let jsem jezdil závodně BMX na světové úrovni a nyní žiji hudbou, bavím se kreativní prací všeho druhu a ulítávám na cestovaní po světě. Kromě skládání a hraní na kytaru vSupport Lesbiens, se věnuji také svému hudebnímu projektu, kapele Donnie Darko. I když jsem velký milovník jídla všeho druhu, MANA vnímám jako nejlepší variantu zdravého fast foodu a ideální doplněk stravy při sportu či na detoxikaci organismu. Osobně ji nejvíce využívám ráno ke snídani nebo při cestování. Navíc je mi sympatická její minimální stopa odpadu a že je vegan."


Marek Leždík

Baskytarista, skladatel a učitel, hlavně člověk, který má rád výzvy.

"Proč Mana: Jelikož jsem omezil živočišnou stravu na úplné minimum, stala se Mana mým jídlem na cestách, v divadle, na koncertech, ale i doma jako doplnění denní kalorické hodnoty. Manu využívám i jako doplněk bílkovin po tréninku. Nejvíce jsem si oblíbil klasickou Manu v prášku, kterou občas mixuji s ovocem. "


Dušan Marko

"Jsem člověk, který se opravdu rád nepřejídá, nemám rád pocit přeplněnosti. Tím, že je Mana tekutá strava, tak mě nezatíži hned na začátku dne, takže ze 70%ti procent ji ráno snídám. Když mám čas, tak si ji rád rozmixuju s banánem nebo lesní směsí. To samé před cvičením nebo před koncertem, kdy mi dodá pocit lehkosti a přesně tolik energie, kolik potřebuju."

Diskografie:

  • DVD LIVE (2003)

Proč užívám Manu?

MANA je především ideální jako snídaně, ale také při sportu a na cestách s kapelou.