Draslík

Draslík patří mezi biogenní prvky a je přítomen v každém organismu. V lidském těle hraje několik rolí, například udržuje rovnováhu vody v buňkách, podílí se na správné činnosti svalů a nervů, ovlivňuje činnost srdce. Při jeho nedostatku dochází k závažným komplikacím. Doporučená denní dávka draslíku podle WHO se pohybuje mezi 2 až 4 g za den.

Dostatečný příjem draslíku přispívá k normální činnosti nervové soustavy, normální činnosti svalů a k udržení normálního krevního tlaku.

Draslík je již přirozenou součástí našich surovin, ze kterých se Mana Prášek i Mana Drink vyrábí. Navíc přidáváme draslík ve formě chloridu draselného. Při konzumaci 5 porcí práskové Many či Mana Drinku denně je příjem draslíku 2 g.

,,Množství minerálů, které jsou součástí našich surovin, jsme stanovili ve státem certifikovaných laboratořích. Jedině tak jsme si jisti, že odebíráme kvalitní suroviny bohaté na živiny.''

Užijte si Manu jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mana je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.

Zdroj informací:

Guideline: Potassium intake for adults and children. WHO Press, World Health Organization, on-line:

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1469/epdf