Jsem diabetik

Lidé, u kterých se projevilo onemocnění Diabetes mellitus neboli cukrovka, trpí poruchou metabolismu sacharidů. Rozlišujeme dva typy cukrovky: Cukrovka 1. typu a cukrovka 2. typu. Lidé, kteří mají cukrovkou 1. typu, trpí absolutním nedostatkem inzulinu. V druhém případě tělo pacientů vylučuje inzulinu dostatek, nicméně jejich buňky na něj neodpovídají tak, jak by měly (1). Následky se u pacientů řeší aplikací hormonu bílkovinné povahy, znamí pod názvem inzulin. Ve spolupráci s II. inertní klinikou 3. lékařské fakulty a Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady v Praze jsme uskutečnili naši první klinickou studii, kde jsme se zaměřili na stanovení nejen glykemického, ale také inzulinemického indexu (zde).

Po vyhodnocení glykemického indexu Mana Drinku, jehož hodnota je pouhých 29, můžeme v porovnání s běžnými potravinami zařadit Manu mezi potraviny s poměrně nízkou sacharidovou zátěží. Složení Mana Prášku je téměř identické, a proto předpokládáme stejně nízké výsledky.

Nicméně i přesto, že je naše hodnota glykemického indexu velmi nízká, nejedná se o bezsacharidovou potravinu. Mana je nutričně vyvážené jídlo koncipované pro zdravého dospělého jedince.

Proto Vám doporučujeme konzultovat vhodnost konzumace Many s Vaším ošetřujícím lékařem.

Zdroj informací:

  1. American Diabetes Association. "Diagnosis and classification of diabetes mellitus." Diabetes care 37.Supplement 1 (2014): S81-S90.

         online: http://care.diabetesjournals.org/content/37/Supplement_1/S81