Mana Drink Mark 5 | Dream

Drink Dream má příchuť kakaa.

Nutriční složení ochuceného drinku se vzhledem k originálnímu Mana Drinku nezměnilo, tedy množství sacharidů, tuků, bílkovin, vitaminů a minerálních látek zůstává stejné. Jedna 330ml láhev nutričně kompletního Drinku Dream vám dodá 400 kcal energie. Dream pokryje 20 % vaší denní nutriční potřeby. Jeden Drink obsahuje neuvěřitelných 20 g bílkovin, 38 vitamínů a minerálů, komplexní sacharidy s celkovým glykemickým indexem GI 29, vlákninu a hodnotné tuky, které vás rychle zasytí a nastartují váš organismus.

Mana Drink Dream neobsahuje přidaná barviva. Chuť i kakaová barva drinku je ovlivněna práškovým kakaem se sníženým obsahem tuku, který je bohatým zdrojem draslíku, vlákniny a proteinů. Za jeho mimořádnou chutí se skrývá ten nejvybranější a nejlahodnější kakaový prášek na Světě.

Práškové kakao

Práškové kakao se získává z kakaových semen kakaovníku, který se pěstuje v tropických oblastech. V Drinku Dream je použit jeden z nejkvalitnějších kakaových prášků, který má skvělou chuť černé hořké čokolády. Konzumací kakaa (jen toho kvalitního) se připisuje mnoho blahodárných účinků.


Jaké látky přirozeně se vyskytující v kakau příznivě působí na naše zdraví?

Jsou to látky zvané katechiny, které jsou svoji strukturou velmi podobné flavonoidům a které jsou v kakau hojně zastoupeny. Společně s nimi a i dalšími látkami (flavonoly, flavony apod.) patří mezi širokou skupinu látek, známou jako polyfenoly. Mezi katechiny patří se svými příznivými účinky katechin, epikatechin, gallokatechin a epigallokatechin.

Podporují například funkci nervové soustavy, uvolňují a přináší pocit štěstí, snižují riziko vzniku Alzheimerovy choroby a preventivně působí proti kardiovaskulárním onemocněním (1, 2).

Nicméně účinky kakaa na lidské zdraví jsou stále široce studovány.


Mana Drink Dream má kakaovou příchuť. Za jeho mimořádnou chutí se skrývá ten nejvybranější a nejlahodnější kakaový prášek na Světě.


Literatura:

  1. Katz DL, Doughty K, Ali A. Cocoa and chocolate in human health and disease. Antioxid Redox Signal. 2011;15(10):2779-811,  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4696435/ )
  2. Nehlig A. The neuroprotective effects of cocoa flavanol and its influence on cognitive performance. Br J Clin Pharmacol. 2013;75(3):716-27,  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3575938/)