Mana Drink Mark 5 | Sunlight

Drink Sunlight má příchuť tropical.

Nutriční složení ochuceného drinku se vzhledem k originálnímu Mana Drinku nezměnilo, tedy množství sacharidů, tuků, bílkovin, vitaminů a minerálních látek zůstává stejné. Jedna 330ml láhev nutričně kompletního Drinku Sunlight vám dodá 400 kcal energie. Sunlight pokryje 20 % vaší denní nutriční potřeby. Jeden Drink obsahuje neuvěřitelných 20 g bílkovin, 38 vitamínů a minerálů, komplexní sacharidy s celkovým glykemickým indexem GI 29, vlákninu a hodnotné tuky, které vás rychle zasytí a nastartují váš organismus.

Příjemnou jemně žlutou barvu drinku dodává přírodní extrakt z kurkumy. Kurkuma obsahuje barevnou látku zvanou kurkumin. Kurkumin je protizánětlivý, využívá se k léčbě akné a zanícených ran a může se chlubit i protirakovinovými účinky (1). Kurkumin se běžně nachází v kari koření, jogurtech, sýrech apod.        

Ke žluté barvě Drinku Sunlight přispívá také beta karoten. Beta karoten je přírodní látkou, patří mezi karotenoidy rozpustné v tucích. Při nedostatku vitaminu A dokáže lidské tělo beta karoten přeměňovat na aktivní formu vitamin A. Nicméně pokud má organismus vitaminu A dostatek, ke konverzi přednostně nedochází. (Pro Vaši představu, 1 μg vitaminu A fyziologicky odpovídá 6 μg beta-karotenu.) Je to silný antioxidant, podporuje růst a regeneraci kožních buněk, působí jako ochrana před fotooxidací (2).

Mezi potraviny bohaté na betakaroten patří například mrkev, mango, meruňky, špenát, brokolice. Dále ho najdete v sýrech, jogurtech apod.


Mana Drink Sunlight má příchuť tropical, kde jsme použili unikátní kombinaci aromat tropických plodů. Užijte si jedinečný zážitek a načerpejte kompletní energii s příchutí slunečních paprsků.

Literatura:

  1. Betül Kocaadam & Nevin Şanlier (2017) Curcumin, an active component of turmeric (Curcuma longa), and its effects on health, Critical Reviews in Food Science and Nutrition, 57:13, 2889-2895, DOI: 10.1080/10408398.2015.1077195
  2. https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2011.2021