Mana Prášek Mark 5 | Love

Mana Prášek Love má příchuť jahodovo-malinovou.

Nutriční složení ochuceného Prášku se vzhledem k originálnímu Mana Prášku nezměnilo, tedy množství sacharidů, tuků, bílkovin, vitamínů a minerálních látek zůstává stejné. Jedna porce nutričně kompletního Prášku Love vám dodá 400 kcal energie. Love pokryje 20 % vaší denní nutriční potřeby. S jednou porcí lásky přijmete 20,4 g bílkovin, 5,9 g vlákniny, 38 vitamínů a minerálů, komplexní sacharidy s celkovým glykemickým indexem GI 29 a hodnotné tuky, které vás rychle zasytí a nastartují váš organismus.

Pro tuto lahodnou jahodovo-malinovou chuť byly použity ty nejkvalitnější prášky z lyofilizovaných, tedy mrazem sušených jahod a malin. Lyofilizace je proces, kde dochází k sušení vlhkého materiálu, v našem případě ovoce. Při tomto ději dochází k sublimaci vody za nízké teploty a tlaku. Lyofilizaci se připisuje mnoho pozitivních faktorů - během procesu nedochází ke znečištění materiálu přidáváním pomocných látek a nedochází k chemické změně materiálu (1, 2).

V Maně používáme přírodní barviva nebo potraviny s barvícím účinkem, která jsou součástí běžně konzumovaných potravin.

Odstínu Prášku s nádechem lásky přispívají již zmíněné mrazem sušené jahody a maliny a dále látka zvaná betanin. Betanin je prášek získaný z koncentrované šťávy červené řepy. Jedná se o přírodní červené barvivo, které patří do skupiny látek zvané betalainy. Betalainy jsou látky rozpustné vodě. Poslední preklinické studie poukazují také na jejich antioxidační a protizánětlivé účinky (3). Betanin se jako pigment mimo jiné vyskytuje v čínském mangoldu a pitaya (3).


Jahodovo - malinová příchuť Mana Prášku Love je založena na prášku z těch nejvybranějších a mrazem sušených jahod a malin.

Literatura:

  1. Ratti, Cristina. "Hot air and freeze-drying of high-value foods: a review." Journal of food engineering 49.4 (2001): 311-319.
  2. Hammami, Chokri, and Frédéric René. "Determination of freeze-drying process variables for strawberries." Journal of food engineering 32.2 (1997): 133-154.
  3. Gengatharan, Ashwini, Gary A. Dykes, and Wee Sim Choo. "Betalains: Natural plant pigments with potential application in functional foods." LWT-Food Science and Technology 64.2 (2015): 645-649.