Vitamin A, (Retinol)

Vitamin A patří mezi esenciální živiny a mezi vitaminy rozpustné v tucích. V přírodě se nachází ve formě retinolu, 3-dehydroretinolu a jako provitamin α-, β- a γ-karoten, z něhož retinol vznikne až v těle.

Vitamin A přispívá k normálnímu metabolismu železa, k udržení normálního stavu sliznic, pokožky a zraku. Přispívá také k normální funkci imunitního systému a podílí se na procesu specializace buněk.

Vitamin A je přirozenou součástí našich surovin, ze kterých se Mana Prášek i Mana Drink vyrábí. Navíc přidáváme vitamin A ve formě retinol acetátu. Při konzumaci 5 porcí Mana Prášek či Mana Drinku denně je příjem vitaminu A 800 µg.

,,Množství vitaminů, které jsou součástí našich surovin, jsme stanovili ve státem certifikovaných laboratořích. Jedině tak jsme si jisti, že odebíráme kvalitní suroviny bohaté na živiny.''

Užijte si Manu i jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mana je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.

Zdroj informací:

FAO (1998) Vitamin and mineral requirements in human nutrition : report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand.

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2009.1221/epdf