Vitamin B2, (Riboflavin)

Riboflavin nebo vitamin B2 je sloučenina žlutooranžové barvy rozpustná ve vodě. Riboflavin mimo jiné funguje jako prekurzor některých základních koenzymů, jako jsou flavinmononukleotid (FMN) a flavinadenindinukleotid (FAD). V těchto formách je riboflavin kovalentně vázaný a funguje jako katalyzátor oxidačně-redukčních reakcí.

Riboflavin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k udržení normálního stavu sliznic, pokožky, zraku a červených krvinek. Dále přispívá k normálnímu metabolismu železa, k ochraně buněk před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Riboflavin je přirozenou součástí našich surovin, ze kterých se Mana Prášek a Mana Drink vyrábí. Navíc ho také do Mana Prášku a Mana Drinku přidáváme. Při konzumaci 5 porcí Mana Prášku či Mana Drinku denně je příjem vitaminu B2 (riboflavinu) 1,5 mg.

,,Množství vitaminů, které jsou součástí našich surovin, jsme stanovili ve státem certifikovaných laboratořích. Jedině tak jsme si jisti, že odebíráme kvalitní suroviny bohaté na živiny.''

Užijte si Manu jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mana je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.Zdroje informací:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line:

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1814/epdf