Vitamin B3, (Niacin)

Vitamin B3 (niacin) je označení, které je používáno pro popis dvou příbuzných biologicky aktivních sloučenin, kyseliny nikotinové a nikotinamidu. Niacin je především prekurzorem dvou významných kofaktorů NAD (nikotinamidadenindinukleotid) a NADP (nikotinamidadenindinukleotidfosfát), které jsou nezbytné pro celou řadu enzymů katalyzujících oxidačně redukční reakce v lidském organismu. Vitaminy B3 jsou rozpustné ve vodě.

Niacin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální psychické činnosti, k udržení normálního stavu sliznic a pokožky a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

Niacin je přirozenou součástí našich surovin, ze kterých se Mana Prášek i Mana Drink vyrábí. Navíc přidáváme vitamin B3 ve formě nikotinamidu. Denní příjem niacinu je při konzumaci 5 porcí Mana Prášku 20 mg a 5 porcí Mana Drinku 18 mg.

,,Množství vitaminů, které jsou součástí našich surovin, jsme stanovili ve státem certifikovaných laboratořích. Jedině tak jsme si jisti, že odebíráme kvalitní suroviny bohaté na živiny.''

Užijte si Manu jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mana je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.Zdroje informací:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2009.1224/epdf