Vitamin C | Kyselina askorbová

Vitamin C, nebo-li kyselina askorbová, je bílá ve vodě rozpustná krystalická látka se silnými redukčními vlastnostmi. Pro lidské tělo je významným antioxidantem. Zajímavé je, že kyselina askorbová je vitaminem pouze pro člověka a některé další primáty, jiní savci jsou schopni její biosyntézy.

Vitamin C přispívá k:

  • udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu i při něm
  • normální tvorbě kolagenu, k normální funkci  krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a funkci zubů
  • normálnímu energetickému metabolismu, snížení únavy a vyčerpání, normální činnosti nervové soustavy, normální psychické činnosti
  • normální funkci  imunitního systému  a ochraně buněk před oxidativním stresem
  • regeneraci redukované formy vitaminu E a zvyšuje vstřebávání železa.

Vitamin C je přirozenou součástí našich surovin, ze kterých se Mana Prášek i Mana Drink vyrábí. Na doporučenou denní dávku navíc přidáváme vitamin C (kyselinu askorbovou).

Přesné informace o obsahu vitaminu C v ManaPowder Origin najdete zde. Informace o obsahu vitaminu C u ManaDrink Origin naleznete zde.

Užijte si Manu i jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mana je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.


Zdroje informací:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line:

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1815/epdf

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2009.1226/epdf