Vitamin C, (Kyselina askorbová)

Vitamin C, nebo-li kyselina askorbová, je bílá ve vodě rozpustná krystalická látka se silnými redukčními vlastnostmi. Pro lidské tělo je významným antioxidantem. Zajímavé je, že kyselina askorbová je vitaminem pouze pro člověka a některé další primáty, jiní savci jsou schopni její biosyntézy.

Vitamin C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu i při něm, k normální tvorbě kolagenu, k normální funkci  krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a funkci zubů. Dále přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální psychické činnosti, k normální funkci  imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Přispívá také ke snížení únavy a vyčerpání, k regeneraci redukované formy vitaminu E a zvyšuje vstřebávání železa.

Vitamin C je přirozenou součástí našich surovin, ze kterých se Mana Prášek i Mana Drink vyrábí. Na doporučenou denní dávku navíc přidáváme vitamin C (kyselinu askorbovou).

Při konzumaci 5 porcí práškové Many denně je příjem vitaminu C 100 mg, v případě Mana Drinku 80 mg.

,,Množství vitaminů, které jsou součástí našich surovin, jsme stanovili ve státem certifikovaných laboratořích. Jedině tak jsme si jisti, že odebíráme kvalitní suroviny bohaté na živiny.''

Užijte si Manu i jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mana je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.


Zdroje informací:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line:

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1815/epdf

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2009.1226/epdf