Zinek

Zinek je přítomný ve všech tělních tkáních a tekutinách a tvoří nezbytnou součást velkého množství enzymů, které se účastní metabolismu sacharidů, tuků, bílkovin i lipidů. Přítomnost zinku v molekulách enzymu je nezbytná především pro samotnou katalytickou funkci enzymu a podílí se rovněž na fixaci jejich prostorových struktur.  Hlavními zdroji zinku v přírodě jsou především celozrnné potraviny, ořechy, některé luštěniny, chřest i vejce.

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad, k normálním rozpoznávacím funkcím, k normální syntéze DNA, k normální plodnosti a reprodukci, k normálnímu metabolismu makroživin, vitaminu A, k normální syntéze bílkovin, k udržení normálního stavu kostí, vlasů a nehtů. Dále přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi, k udržení normálního stavu zraku, k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Podílí se také na procesu dělení buněk.

Zinek je již přirozenou součástí našich surovin, ze kterých se Mana Prášek i Mana Drink vyrábí. Navíc přidáváme zinek ve formě oxidu zinečnatého. Při konzumaci 5 porcí Mana Prášku či Mana Drinku denně je příjem zinku 14 mg.

,,Množství minerálů, které jsou součástí našich surovin, jsme stanovili ve státem certifikovaných laboratořích. Jedině tak jsme si jisti, že odebíráme kvalitní suroviny bohaté na živiny.''

Užijte si Manu i Mana Drink jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mana je vhodná pro každého zdravého dospělého jedince.

Zdroj informací:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line: http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1819/epdf

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2014.3653/epdf

https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2009.1229

https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2010.1819