Soňa Talacko

Research Manager

Soňa je manažerkou Research oddělení. 

Soňa navrhuje prototypy nových produktů na základě současného vědeckého poznání z oblasti výživy.

Před nástupem do Many pět let působila v Laboratoři nádorové biologie (Ústavu molekulární genetiky AVČR v Praze), kde se zabývala buněčnými mechanismy regulace nádorového bujení. Výzkumná činnostmi a vlastní publikace ve vědeckých časopisech (S.Pecháčková, Oncotarget, 2016; S. Pecháčková, Journal of molecular medicine, 2017) jí dovolila získat doktorský titul (PhD.). Aktivně se podílí na vzdělávání laické společnosti v oblasti biochemie lidského těla. Už od roku 2013 vyučuje základy biochemie, molekulární fyziologie a farmakologie pro obory Klinická nutriční terapie a Západní fytoterapie (Škola Klinické Naturopatie, HealthConcept s.r.o.).

"Ve volném čase, se věnuji partnerovi a rodině, neustále se sebevzdělávám v oblasti biochemie lidského organismu, cvičím asthanga jogu, miluju hory a běhání po lesích, baví mě móda a kreativní ruční tvorba."

"Zajímá mě vztah mezi výživou a zdravím člověka a také způsob, jak tělu co nejefektivněji dodat maximum potřebných živin. Pracovní deformací a sportovní náturou jsem se dostala k alternativním způsobům stravovaní, a tedy i k Maně. Jídlo + věda = Mana."