Jakub Kratina

CTO

Jakubovou prací je řešit problémy, přicházet s chytrými řešeními a dělat práci ostatních co nejvíce efektivní. Má na starosti celé IT, které se skládá z vývoje, business intelligence, infrastruktury, bezpečnosti a technické podpory. Současně také pomáhá ostatním oddělením a týmům s nastavením jejich interních procesů a nástrojů pro to, aby se jeho kolegové mohli zaměřit na na co nejvíce přínosnou a hodnotnou práci.

Jakub se v IT oboru a onlinu pohybuje přes 10 let. Během studií na ČVUT založil vývojářskou firmu, kterou po 4 letech jakožto CEO prodal. Byla to skvělá škola. Po půlroční pauze se vrátil zpátky "do práce" a přidal se na technickou stranu síly :). Od té doby pracoval jako vývojář, lead vývojář nebo Head of Development, až se dopracoval na svou první CTO pozici v DataBreakers. Zde mohl využít své technické znalosti a zkušenosti společně s manažerskými dovednostmi, a dovedl tak své týmy ke skvělým výsledkům. Dále pak pokračoval v Ušetřeno.cz, firmě o 180 lidech, kde proběhl křest ohněm v podobě GDPR, implementace Due diligence výstupu a korporátních procesů. Během těchto 10 let také začal a neúspěšně skončil 2 startupy, jejichž chyby jej opět neuvěřitelně posunuly. Nyní může tyto zkušenosti zužitkovat, aby v Maně vytvořil to nejlepší IT oddělení, jaké dokáže.

Má rád sport, počítačové hry, procházky, filmy a seriály, výlety a pěší turistiku a v neposlední řadě rád tráví čas se svojí ženou.

"Mám za sebou zkušenosti s relativně větším počtem firem, a stále se nepřestávám divit, jací jsou v Maně lidé a jaká Mana obecně je. Spousta z nich jsou vegani či vegetariáni, což s sebou nese myšlenku životního stylu, kterou netřeba vysvětlovat. Tím, že zde společně pracují, je Mana něco víc než práce. Je to prostředek pro realizaci společných hodnot vize. A produkty Many jsou skvělým a chutným nástrojem, který navíc šetří čas, a tím dělá ostatním lidem život jednodušší. Kdo tohle může říct?"