Jakub Schier

Data Scientist

Jakub má v Maně na starosti datovou analytiku.

Původem je molekulární biolog, kterému se zalíbila data a rozhodl se naučit se s nimi pracovat. Dříve pracoval jako analytik v Ústřední Vojenské Nemocnici. Tam se staral o zařizování nových laboratoří, zavádění nových diagnostických metod, odborné školení personálu, hodnocení výsledků a technickou podporu. Postupem času se přidala analýza dat, spotřeby antibiotik a trendy nárůstu rezistencí, hodnocení průběhu a dopadu sezónních onemocnění a v neposlední řadě experimentální využití ke zjednodušení vlastní práce.

Pro Jakuba je lezení životní postoj, hlavně po vlastním, pískovce a hory. Další sporty v rámci tréninku (běh, kolo, kardio a cvičení s vlastní vahou). V zimě je teprve ve svém živlu, sice se nedá lézt, ale zase tu jsou běžky, sjezdovky, prkno, skialpy, ledy. Na odpočinek bude čas příště.

„Mana pro mě znamená zajímavý projekt, který uchopil současné a na výzkumu založené poznání o výživě a přetvořil ho v realitu. Z ryze praktického hlediska je to potom možnost se rychle najíst a neřešit nákupy/vaření."