Kateřina Matějková

Development Specialist

Kateřina působí na pozici Development Specialist v týmu, který se věnuje oblasti vývoje. Klíčovou složkou její práce je vylepšování receptury Mana Prášku a Drinku, která vychází z nejnovějších vědeckých poznatků. To zahrnuje úpravu poměru jednotlivých makrosložek (proteiny, lipidy, sacharidy) i mikrosložek (vitaminy a minerály) v produktech. Dále testuje všechny nově příchozí suroviny a hodnotí je z hlediska senzorického a fyzikálního. Každý pre-produkt s modifikovaným složením (jiná surovina nebo poměr jednotlivých složek) je senzoricky otestován větší skupinou hodnotitelů a takto vylepšená receptura se může stát součástí nové verze Mana Prášku či Drinku.

Před nástupem do Many pracovala jako recepční v pražském Gymu, kde zodpovídala za chod recepce, přípravu občerstvení na víkendové semináře, starala se o sportovce a pořádek v celých prostorách. Nyní studuje dálkově doktorské studium na VŠCHT Praha, obor chemie a technologie potravin.

Kateřina chodí ráda ven, fotí a věnuje se psaní. Baví ji trénink ve vysoké intenzitě i silový trénink. Vzdělává se v oblasti výživy/fitness a studuje literaturu.

"Mana pro mě znamená především alternativu, když se nestíhám najíst, což je zároveň hlavní myšlenka tohoto produktu. Používám ji někdy ráno jako náhradu snídaně nebo večer, když mám po práci ještě nějaké plány a vím, že bych jedla moc pozdě. Mana mě uchrání od nájezdu myšlenek na nezdravé jídlo, které bych v záchvatu hladu jinak snědla."